Jesteś tutaj: Home > Rodzaje motywacji > Co motywuje ludzi

Co motywuje ludzi

Każdy człowiek, który dąży do jakiegoś celu, musi odczuwać motywację. W innym wypadku wszystko, co robimy, byłoby pozbawione sensu. Przykładowo uczniowie w szkole uczą się, bo motywuje ich dostanie dobrej oceny. Jeżeli się to sprawdza i za każdym razem, kiedy ktoś się pouczy – dostanie piątkę, motywacja wzrasta i z czasem staje się bardzo ważnym elementem. Jeżeli jednak skutkiem nauki byłaby zła ocena, ludzie straciliby wiarę w to, że to co robią, jest dobre. Dla studentów motywacją jest chęć pozyskania dobrej pracy i zarobku. Uczymy się języków, kończymy kolejne fakultety po to, aby w życiu dobrze zarabiać. To nas motywuje.

Profesjonalna księgowa lublin prowadzi firmowe rachunki, zajmie się też tym, co zwie się rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy, usługi księgowe i płacowe. W jej pracy wspiera ją komputerowy program do wystawiania faktur. Także biuro rachunkowe chełm pomaga niejednej osobie w prowadzeniu wszelkich ksiąg rachunkowych oraz kontaktach z Urzędem Skarbowym czy Urzędem Kontroli Skarbowej.

Każdy pracownik zaś motywowany jest wypłatą. To, że któregoś dnia miesiąca zawsze jest wypłata, staje się powodem, dla którego ludzie decydują się na pracę. Przecież mało kto robi to dla własnej przyjemności. Niektórzy ludzie tworzą sobie własne motywacje. Przykładowo odchudzamy się, bo chcemy ładnie wyglądać i się  komuś podobać. Dobrze, kiedy  w tym samym czasie dwie osoby podejmują dietę. Wtedy jedna motywuje drugą.

Chcąc sobie dorównać, ludzie powstrzymują się od podjadania i mają więcej chęci do ćwiczeń. Bez motywacji odchudzanie byłoby daremne. Niektórzy ludzie, którzy mocno przytyli, stawiają sobie w głównym miejscu swoje zdjęcie sprzed lat, kiedy było się szczupłym. Wtedy też motywacją jest osiągnięcie dawnego wyglądu i lepsze samopoczucie oraz zadowolenie z życia. Takie ludzie mają motywacje. Niektórzy cały rok pracują, bo motywuje ich to, że w czasie wakacji pojadą na cudowny urlop do tropikalnego kraju, a bez pracy nie byłoby to możliwe. To daje chęci do działania i ludzie chętniej uczęszczają do pracy. Każdy człowiek może mieć jakieś indywidualne motywacje. Wszystko oczywiście zależy od danej sytuacji i danego charakteru. Ktoś może postanowić sobie, że jeżeli straci na wadze, to będzie mógł kupić idealną bluzkę z wystawy, w którą teraz nie wchodzi. Dzieci mogą być zmotywowane tym, że po odrobieniu zadań domowych mama i tata pozwolą mu iść na podwórko pobiegać z dziećmi.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.