Jesteś tutaj: Home > Motywacja > Motywowanie dzieci w wieku szkolnym

Motywowanie dzieci w wieku szkolnym

Nauczyciel jest osobą, która ma na ucznia ogromny wpływ. Często nie można sobie nawet wyobrazić tego, jak wielki ten wpływ jest. Mówi się, że małe dzieci uważają nauczyciela za swojego przywódcę. Obawiają się go, dlatego też to, co powie, pani czy też pan w szkole, jest święte. Nieco inaczej postrzega nauczyciela młodzież szkolna, która chcąc się popisać przed kolegami, nieraz stosuje nieprawidłowe metody działania wobec nauczyciela. Takowa też buntuje się przeciwko panującym zasadom i stąd takie problemy. Dlatego też nauczyciel o wiele łatwiej może zmotywować dzieci młodsze, aniżeli te starsze.

Usługi księgowo rachunkowe Warszawa to usługa przeważnie dla firm. Dla konsumentów indywidualnych usługi świadczą biuro rachunkowe rybnik oraz biuro rachunkowe wola. Własna działalność gospodarcza jest lepszym rozwiązaniem niż praca u kogoś, ale wymaga prowadzenia firmowych ksiąg – to zadanie najlepiej zlecić profesjonalistom. Ich praca zdejmie ciężar z barków wielu osób. Osoby prywatne czasami mają wiele kredytów i dlatego poszukują usługi o nazwie kredyt konsolidacyjny. Taką opcję zapewniają banki.

Wystarczy wbić pieczątkę z jakimś ładnym obrazkiem do zeszytu czy też przykleić naklejkę. Nieraz właśnie zadając zadanie i mówiąc, że za dobrze wykonane polecenie dziecko dostanie naklejkę czy też pieczątkę, maluchy są w stanie dać z siebie wszystko, aby dopiąć celu i osiągnąć to, co obiecał nauczyciel. Takie nagrody są bardzo motywujące, a przecież nic nie kosztują. Dzieci będą czuły satysfakcję, jeżeli uda im się osiągnąć cel. Nieraz motywująca bywa pochwała nauczyciela.

Jednakże w tym wypadku trzeba uważać, aby nikogo nie pominąć, ponieważ dziecko, które także się starało i dopięło swego, a nie zostało nagrodzone, będzie się czuło bardzo źle i może stracić motywację do następnych działań. Zaś szkolna młodzież czuje się zmotywowana w nieco innych przypadkach. To może zaskakujące, ale nawet ci uczniowie, którzy raczej należą do leniwych, cieszą się z dobrych ocen. Niestety często bywa tak, że nauczyciel nieraz daje złą ocenę takiej osobie już w przyzwyczajenia. Nieraz celowo za złe zachowanie bierze ją do odpowiedzi wiedząc, że akurat niczego nie umie. Jeżeli ktoś dostanie złą ocenę, a potem kolejną, to nie będzie miał ochoty pouczyć się następnym razem. Wtedy też lepiej dać naciąganą, ale lepszą ocenę i pokazać, że można się nauczyć i radzić sobie lepiej. Drobne pochwały i dobre oceny są motywujące dla młodzieży. Nauczyciel jednak często nie zdaje sobie z tego sprawy, że kogoś krzywdzi.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby móc komentować.